Машина за перење GORENJE WNHVB72SDS

Машина за перење GORENJE WNHVB72SDS

16.290,00 ден.
Шифра: WNHVB72SDS
Достапност: На залиха
Прегледано 439 патти

Опис на производот

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСАD
КАПАЦИТЕТ ЗА ПЕРЕЊЕ7 kg
ВОЛУМЕН НА БАРАБАНОТ43 l
ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА (ЗА 100 ЦИКЛУСИ), KWH
68
ПОТРОШУВАЧКА НА ВОДА ПО ЦИКЛУС41 l
ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА ПО ЦИКЛУС, KWH
0.68
MОТОРКолекторски мотор
ПРОГРАМИ ЗА ПЕРЕЊЕ
Памук
Волна/Рачно перење
Микс синтетика
Дополнителна хигиена
Eco 40–60
Брзо 20′ минути
PowerWash 59′
Кошули
Стерилизирање на барабанот
Центрифугирање/цедење
Плакнење/омекнување
NormalCare
TimeCare
ДИМЕНЗИИ (Ш X В X Д), MM595 x 850 x 460
ТЕЖИНА, КГ59
ДОПОЛНИТЕЛНИ ФУНКЦИИ
Стоп на пумпата
Зголемено ниво на вода
Брзо перење
Shortening program one level
Пауза
Додавање алишта
Зачувување на личните прилагодувања
Предперење
Лесно пеглање
Исклучување на центрифугата
SteamTech
Нежно затворање на вратата
Заштита од прелевање
ГАРАНЦИЈА60 месеци / 120 месеци гаранција на мотор