SILVER CREST Апарат за готвење со топол воздух

SILVER CREST Апарат за готвење со топол воздух

4.599,00 ден.
Шифра: силвер крест 539
Достапност: На залиха
Прегледано 342 патти

Опис на производот

 • Моќност: 4800W
 • Напон: 220~240V
 • Начин на греење: циркулација на топол воздух
 • Технологија Rapid Air: овој уред е подготвен за сите предизвици кои ги носи готвењето, печењето или пржењето; создава крцкава текстура која ќе ја обожавате, со помалку калории
 • Готвење со малку или без масло
 • Прилагодлива температура: 80-200℃
 • Тајмер : 0-60мин. + автоматско исклучување
 • Капацитет на корпа: 12L
 • Нелеплива површина за печење
 • Заштитa од прегревање
 • Дефинирани програми на работа, практични и брзи
 • Панел со дигитален приказ
 • Гответе на здрав начин – заменете го врелото масло со топол воздух и задржете го вкусот на храната
 • Идеален за готвење на солени и слатки јадења; за сите видови јадења кои вообичаено ги подготвувате со масло за јадење
 • Можете да испечете и цело големо пиле, помфрит, риба, месо, зеленчук итн.
 • Лесен и едноставен за чистење