Преносливо телескопско столче на расклопување

Преносливо телескопско столче на расклопување

549,00 ден.
Шифра: телескопско столче
Достапност: На залиха
Прегледано 289 патти

Опис на производот

Иновативно столче дизајнирано со врвна практичност и удобност без разлика каде и да сте. Идеално за во двор, природа, на плажа или кампување.

Телескопскиот механизам Ви овозможува лесно да се преклопува и носи со себе каде и да посакате.

 

ü  Изработен е од висококвалитетен пластичен материјал PA + ABS - еколошки.

ü   Издржливост до 150 кг.

ü   Модерната форма  овозможува лесно отворање и преклопување за неколку секунди

ü  Лесен и едноставен за транспорт, прилагодливиот ремен го прави столот лесен за носење.тежи само 1кг.

ü  Достапни се 12 позиции кои можете да ги приспособите по потреба, од кои најниската е 47 см, а највисоката 110 см.

ü   Може да се користи за патување, пешачење, излети, кампување, риболов и други активности на отворено .

ü  Големина: 25 x 47 cm растеглива големина

ü  Висина на седиштето: 6,5 cm x 47 cm (прилагодливо)

ü  Големина на седиштето: дијаметар 25 см