Гумени ракавици за чистење

Гумени ракавици за чистење

139,00 ден.
Шифра: ЕС 6-13
Достапност: На залиха
Прегледано 39 патти

Опис на производот

Практични, едноставни и трајни повеќенаменски ракавици за чистење. Исчистете го домот, купатилото, кујната со леснотија и заменете го стариот стил на чистење за подобрување на квалитетот на хигиената.

ü  Раквиците имаат одлична еластичност со употреба на висококвалитетен силикон.

ü  Супер ефикасна моќ за чистење.

ü  Може да се стерилизираат во зовриена вода или машина за миење садови (отпорни на топлина до 1600C).

ü  Супер лесни за чистење, едноставно исплакнете со топла вода или ставете ги во машината за миење садови.

ü  Можете и да ги исчистите влакната на миленичето.