Сет тенџериња ENAMEL 5 парчиња

Сет тенџериња ENAMEL 5 парчиња

1.219,00 ден.
Шифра: ЕС 6-6
Достапност: На залиха
Прегледано 319 патти

Опис на производот

Олеснете си го готвењето со сетот  од 5 тенџериња со капак  со различни димензии .

·        Димензија 16/18/20/22/24 цм ,

·        Појачано дно, со што овозможува заштеда на енергија и брзо готвење.

·        Изработен од високо не’рѓосувачки челик со висок сјај

·        Огноотпорен стаклен капак

·        Погоден за секакви грејни плотни на струја, гас, горилник и индукциски плотни

·        Може да се мијат во машина за садови

·        Сетот од 5 тенџериња е иста боја

Тенџерињата овозможуваат рамномерно готвење без можност за загорување на храната. Се употребуваат долги години и се со одличен квалитет, кој треба да го има секое семејство.