Мултифункционален блендер SILVER CREST

Мултифункционален блендер SILVER CREST

1.459,00 ден. 2.199,00 ден. -34%
Шифра: ес 2-6
Достапност: 2-3 дена
Прегледано 320 патти

Опис на производот

Мултифункционален блендер, миксер, процесор за храна и екстрактор од германската марка SILVER CREST ќе ви помогне да го извлечете најдоброто од овошјето и зеленчукот. Совршен дизајн и бесконечно инспиративни сокови , оброци, шејкови, супи и сосови со различна текстура.

·        Моќност :4500 W

·        Капацитет :2л.

·        Материјал :ABS+ножеви од нерѓосувачки челик

·        12 брзини

·        5000 вртежи/минута

·        Напон :220V

·        Моќни сечила кои можат да иситнат сите видови јаткасти плодови, кафе во зрно, коцки мраз ,смрзнато овошје итн.

·        Идеален за поготовка на доматно пире, смути, храна за бебе, сладолед итн.