Сет 5 тенџериња

Сет 5 тенџериња

1.619,00 ден.
Шифра: ес 6-7
Достапност: На залиха
Прегледано 600 патти

Опис на производот

Олеснете си го готвењето со сетот од 5 тенџериња со капак со различни димензии.

·        Димензии 16/18/20/22/24 цм

·        Зајакнато дно што овозможува заштеда на енергија и брзо готвење.

·        Изработен од високо не’рѓосувачки челик со висок сјај

·        Огноотпорен стаклен капак

·        Погоден за секакви грејни плотни на струја, гас, горилник и индукциски плотни

·        Може да се мијат во машина за садови

·        Сетот од 5 тенџериња е иста боја

Тенџерињата овозможуваат рамномерно готвење без можност за загорување на храната.

Се употребуваат долги години и се со докажан квалитет кој го заслужува секое домаќинство.