VOX Соковник SJ 479

VOX Соковник SJ 479

8.590,00 ден.
Шифра: Juicer Vox SJ 479
Достапност: На залиха
Прегледано 139 патти

Опис на производот

Моќност: 200 W
Капацитет на садот за лушпи: 600 мл
Капацитет на садот за сок: 600 мл
Тајната на ладното цедење е во „жлебот“, кој темелно ги дроби овошјето и зеленчукот, а со тоа не создава триење и високи температури. На овој начин се овозможува максимално искористување на витамини, минерали, влакна и ензими!
Четка за чистење и нож за сечење јаболка
Сите делови се мијат во машина за садови
Апаратот работи само доколку сите делови се правилно поставени, опасност за повреда не постои, простор за чување на каблите
Иновативен систем на ладно цедење
Гаранција: 25 месеци