Телевизор LG 65UQ75006LF

Телевизор LG 65UQ75006LF

49.900,00 ден.
Шифра: LG 65UQ75006LF Smart 4K LED TV
Достапност: На залиха
Прегледано 194 патти

Опис на производот

ТИП НА ЕКРАН  Direct LED

ДИМЕНЗИЈА НА ЕКРАН, “/CM  65″ (165 cm)

РЕЗОЛУЦИЈА НА ЕКРАН, PIXEL 4K UHD (3840 x 2160)

ОСВЕЖУВАЊЕ НА ЕКРАНОТ (REFRESH RATE), HZ              60

ПРОЦЕОР           α5 Gen5 AI Processor 4K – Quad

ТИП НА ТЈУНЕР DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S

SMART TV           Да

ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ webOS Smart TV

WI-FI     Да (802.11ac)

DLNA     Airplay2

BLUETOOTH       Да (V5.0)

HDR       Active HDR, HDR10 Pro

ЗВУК      2.0ch, 20W (10W по канал)

AI Sound (Virtual 5.1.2 Up-mix)

Clear Voice Pro

HDMI    1 (Rear) / 2 (Side)

USB        1 (Side)

LAN        Да (Rear)

ДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ       Да

CI            CI+2.0/CI+1.4

HDMI-CEC           Simplink

ДОПОЛНИТЕЛНИ ФУНКЦИИ     Google Assistant

Amazon Alexa

Web Browser

LG Local Contrast

Instant Game Response (VRR/ALLM)

ДИМЕНЗИИ СО ПОСТОЉЕ (ШXВXД)     1463 x 910 x 255 mm

ДИМЕНЗИИ БЕЗ ПОСТОЉЕ (ШXВXД)    1463 x 850 x 87.8 mm

БОЈА     црна

ГАРАНЦИЈА       24 месеци