Шампон “TAURO PRO LINE White Coat Daily Care For Dogs And Cats” 250мл

Шампон “TAURO PRO LINE White Coat Daily Care For Dogs And Cats” 250мл

650,00 ден.
Шифра: TAURO
Достапност: На залиха
Прегледано 48 патти

Опис на производот

TAURO PRO LINE WHITE COAT DAILY CARE SHAMPOO FOR DOGS AND CATS WITH WHITE COAT

Шампон „White Coat Daily Care“ со најквалитетни состојки и екстракт од жалфија за секојдневна употреба: длабински чисти, хидрира, дава здрав сјај и целосно се грижи за крзното на вашето домашно милениче. Создаден специјално за бели и светло обоени миленичиња.

Овој производ ја штити липидната бариера на кожата, го спречува лупењето на кожата, му дава на крзното здрав сјај и пријатен мирис.

Дизајниран за миленичиња со бела и светла боја:

Дизајниран за домашни миленичиња со бела боја. Совршено ја чисти и отстранува нечистотијата, му дава на крзното здрав сјај. Ги отстранува жолтеникавите дамки и помага да се задржи белата боја. Природно ја истакнува бојата на крзното.
Негувано крзно:

Одржува здрава структура на крзното, состојката пантенол ги омекнува влакната на крзното што го олеснува чешлањето на влажниот или сувиот слој.
Оптимално ниво на pH:

Не ја иритира кожата на домашното милениче и помага да се одржи нејзината оптимална pH рамнотежа.
Збогатен со екстракт од жалфија:

Екстрактот од жалфија го регулира производството на себум и му дава на крзното здрав сјај. Освен тоа, жалфијата има антибактериски и смирувачки придобивки – длабински ја чисти кожата и крзното, не предизвикува иритации, нежна е за вашето домашно милениче и пријатно мириса.

Потврдено од професионалци:

Безбедни состојки – без силикони, парабени и SLS.
Создадени од одгледувачи – сигурни, висококвалитетни производи.
Погоден за бели миленичиња:
Употреба:

Разредете го шампонот со млака вода во сооднос 1:10, намачкајте го слојот и рамномерно распоредете го шампонот. Масирајте околу 3 минути и добро исплакнете со млака вода. Погрижете се да користите регенератор и Tauro Pro Line Pure Mist за да добиете најдобри резултати.

Препорачано:

Поради својата исклучително нежната формула, шампонот е погоден за секојдневна употреба, за сите раси на кучиња и мачки. Природните состојки ја гарантираат безбедноста на производот за домашни миленици со чувствителна кожа и крзно.

Волумен: 250 ml.
Произведено во Европската Унија.