Награди за мачки мини парчиња од патка 75г

Награди за мачки мини парчиња од патка 75г

160,00 ден.
Шифра: NATURE`S PROTECTION
Достапност: На залиха
Прегледано 35 патти

Опис на производот

NATURE’S PROTECTION Lifestyle treats for cats – mini duck dices

Комплементарна храна за мачки – закуски / грицки
Мини коцки од патка

Состав: патка 94%, глицерин 3%, сорбитол 3%.

Аналитички состојки: суров протеин – 45%, сурови влакна – 1%, сурова маст – 3%, сурова пепел – 3%, влага – 23%.

Препорака за хранење: давајте за време на главните оброци, земајќи ги предвид тежината, возраста и нивото на активност. Не е погодно за мачки помлади од 3 месеци. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време. Да се чува на ладно, суво место, да не е изложено на сонце, температурата не треба да надминува +25 ⁰C. По отворањето консумирајте за 3 дена.