Храна за возрасни мачки над една година со пилешко 18кг

Храна за возрасни мачки над една година со пилешко 18кг

5.760,00 ден.
Шифра: NATURE`S PROTECTION
Достапност: На залиха
Прегледано 48 патти

Опис на производот

NATURE’S PROTECTION INDOOR POULTRY 1 YEAR AND OLDER ADULT CAT

КОМПЛЕТНА ХРАНА ЗА ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ ЗА ВОЗРАСНИ МАЧКИ
1 ГОДИНА И ПОСТАРИ

Состав: месо од живина 39% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, глутен од пченка, живина маст, пулпа од шеќерна репка, целулоза, пивски квасец, рибино брашно, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), суви јајца, екстракт од цикорија, манан -олигосахариди (МОС), екстракт од јука, брашно од невен.

Адитиви / 1 кг: додатоци во исхраната: витамин А (3a672a) – 20000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 550 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, калциум јодат безводен (3b202) – 1,5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg, натриум селенит (E8) – 0 , 1 mg, таурин (3а370) – 1000 mg, Л-карнитин (3а910) – 50 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, екстракти од токоферол од растителни масла (1б306 (i)).

Аналитички состојки: суров протеин – 29%, сурови масла и масти – 12%, сурова пепел – 6,5%, сурови влакна – 4%, калциум – 1%, фосфор – 0,85%, калиум – 0,7%, натриум – 0,5%, магнезиум – 0,04%, омега-3 масни киселини – 0,13%, омега-6 масни киселини – 1,92%.

Упатства за хранење: храната послужете ја сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.