Храна за возрасни кучиња од 12 месеци  од сите раси со пилешко 18кг

Храна за возрасни кучиња од 12 месеци од сите раси со пилешко 18кг

4.320,00 ден.
Шифра: NATURE`S PROTECTION
Достапност: На залиха
Прегледано 45 патти

Опис на производот

NATURE’S PROTECTION ADULT POULTRY FROM 12 MONTHS OLD ALL BREED DOG

КОМПЛЕТНА ХРАНА ЗА ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД СИТЕ РАСИ

Состав: месо од живина 40% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, маснотии од живина, рибино брашно, пулпа од шеќерна репка, ленено семе, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), грашок, суви јајца, екстракт од цикорија, екстракт од јука.

Адитиви / 1 кг: додатоци во исхраната: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D₃ (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, калциум јодат безводен (3b202) – 1,5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg, натриум селенит (3b801) – 0 , 1 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, екстракти од токоферол од растителни масла (1б306 (i)).

Аналитички состојки: суров протеин – 27%, сурови влакна – 2,1%, сурова маст – 14%, сурова пепел – 6,5%, калциум – 1,1%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,5 %, натриум – 0,4%, омега-3 масни киселини – 0,8%, омега-6 масни киселини – 2%.

Упатства за хранење: храната послужете ја сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Да се чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува + 25⁰С