Храна за јуниор 2-12 кучиња месеци од мини раси со пилешко 18кг

Храна за јуниор 2-12 кучиња месеци од мини раси со пилешко 18кг

5.400,00 ден.
Шифра: NATURE`S PROTECTION
Достапност: На залиха
Прегледано 48 патти

Опис на производот

NATURE’S PROTECTION MINI JUNIOR POULTRY 2-12 MONTHS SMALL BREED DOG

Комплетна храна за домашни миленици за одгледување на мали кучиња од мали раси (телесна тежина кај возрасни: 1-10 кг)
Од 2 до 12 месеци

 Состав: месо од живина 42% (сушено и ситно мелено), ориз, живина маснотии, пченка, глутен од пченка, лигноцелулоза, пивски квасец, хидролизиран пилешки црн дроб, масло од лосос, ленено семе, суви јајца, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%),
екстракт од цикорија, екстракт од јука, квасец (бета-глукани), глукозамин (250 мг / кг), хондроитин сулфат (100 мг / кг).

 Адитиви / 1 кг: додатоци во исхраната: витамин А (3a672a) – 22500 IU, витамин D3 (3a671) – 1875 IU, витамин Е (3a700) – 663 mg, фолна киселина (3a316) – 1,63 mg, биотин (3a880) – 0,25 mg, ниацин (3а314) – 57 mg, витамин Б6 (3а831) – 5 mg, витамин Б1 – 5 mg, витамин Б12 – 0,06 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3б103) – 63 mg, калциум јодат безводен (3б202) – 1,9 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3б405) – 6,3 mg, манган сулфат монохидрат (3б503) – 25 mg, цинк сулфат монохидрат (3б605) – 144 mg, натриум селенит ( 3b801) – 0,13 mg, таурин (3a370) – 125 mg, L-триптофан (3c440) – 500 mg, DL-метионин, технички чист (3c301) – 1000 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, екстракти од токоферол од растителни масла (1б306 (i)).

 Аналитички состојки: суров протеин – 32%, сурови влакна – 1,4%, сурова маст – 20%, сурова пепел – 6,5%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,65 %, натриум – 0,4%, омега-3 масни киселини – 0,44%, омега-6 масни киселини – 2,66%.

 Упатства за хранење: храната послужете ја сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Да се чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува + 25⁰С