Храна за возрасни кучиња со црвено и кафено крзно од мали раси без житарки со лосос и ракчиња 10кг

Храна за возрасни кучиња со црвено и кафено крзно од мали раси без житарки со лосос и ракчиња 10кг

4.800,00 ден.
Шифра: NATURE`S PROTECTION
Достапност: На залиха
Прегледано 44 патти

Опис на производот

Nature’s Protection Superior Care Red Coat Grain Free Salmon Adult

е  храна без житарици, од висока класа со лосос за возрасни кучиња од мала раса.

Храната се заснова на ексклузивна формула заснована на студии, така што може да помогне да се заштити и истакне црвениот пигмент од крзното и да се нахрани кожата и крзното одвнатре.

 

БЕЗ ЖИТАРИЦИ

Погодна за чувствителни и алергични миленичиња со чувствителен дигестивен систем, не го оптоварува дигестивниот тракт.

СОСТОЈКИ ОД ЖИВОТИНСКО ПОТЕКЛО

Со лосос и крил

Составот е дополнет со ексклузивен елемент – крил. Ова е мало ракче  кое се одликува со мултифункционални придобивки за телото на миленичето. Незаменливите омега-3 масни киселини кои се кријат во малите ракчиња се 2,5 пати подобро апсорбирани отколку од обичното рибино масло. Покрај тоа, природната компонента на крилот – витаминот холин, особено важен за непречено функционирање на мозокот, е 12 пати поактивна од додадената.
Сертифицираниот врвен лосос е главен извор на висококвалитетни протеини. Сите состојки се избрани земајќи ги предвид препораките на ветеринарите и експертите за исхрана, според природните потреби на вашето домашно милениче.

ДИЗАЈНИРАНО ЗА КУЧИЊА СО ЦРВЕНО КРЗНО

Специјална формула

Произведена во согласност со специјалната формула RCE (RCE) Red Coat Enhancer), така што може да помогне во заштитата и истакнувањето на црвениот пигмент на крзното.

ЗАШТИТЕНИ КЛЕТКИ

Природни антиоксиданси

Витаминот Е и екстрактот од рузмарин можат да помогнат во заштитата на клетките од штетните ефекти на слободните радикали.

 

СО MicroZeoGen МИНЕРАЛ

За здрав имунолошки систем

Дополнет со природен минерал, динамично микронизиран клинооптилолитис, кој активно ја стимулира цревната микрофлора и апсорпција на хранливи материи. Поради својата посебна микроструктура, може да се користи за отстранување на токсините од телото и зајакнување на имунолошкиот систем.

Оваа храна со уникатен состав е специјално прилагодна за кучиња од мали раси, може да помогне во заштитата и истакнувањето на црвениот пигмент од крзно и да ја негува кожата и крзното одвнатре.Супер премиум линија за суво хранење, која се карактеризира со иновативни состојки и ја одразува здравата исхрана за домашни миленици заснована на најновите трендови и технологии. Храната содржи само најквалитетни извори на протеини и други иновативни состојки.

Произведено во Европската Унија.

Состав:

лосос 44 % (сушен и ситно мелен), сушен компир пулпа, грашок, сладок компир, маснотии од живина, крил оброк (4 %), пулпа од шеќерна репка, масло од лосос, монокалциум фосфат, динамичен микронизиран клиноптилолит (1 %), ленено семе, фруктоолигосакхариди (FOS), екстракт од јука, сушени од брусница, сушен невен (извор на лутеин).