Храна за  јуниор бели кучиња од сите раси без житарки со лосос и ракчиња 10кг

Храна за јуниор бели кучиња од сите раси без житарки со лосос и ракчиња 10кг

4.400,00 ден.
Шифра: NATURE`S PROTECTION
Достапност: На залиха
Прегледано 44 патти

Опис на производот

NATURE’S PROTECTION SUPERIOR CARE WHITE DOGS GRAIN FREE SALMON JUNIOR ALL BREEDS

Комплетна храна за домашни миленици без житарки за растење на кучиња од сите раси со бело крзно
(од 3 до 12 месеци)

Состав: лосос 44% (сушен и ситно мелен), пулпа од сушен компир, сладок компир, живинарска маст, грашок, брашно од крил (мин. 4%), пулпа од шеќерна репка, масло од лосос, ленено семе, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), фруктоолигосахариди (FOS), екстракт од јука, сушен невен (извор на лутеин).

Адитиви/1 kg: хранливи адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 1 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, калциум јодат безводен (3b202) – 1,5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 20 цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg, натриум селенит (3b801) – 0,1 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

Аналитички состојки: сурови протеини – 26%, сурови влакна – 3%, сурова маст – 15%, сурова пепел – 8,5%, калциум – 1,4%, фосфор – 1%, калиум – 0,6%, натриум – 0,4%, Омега-3 масни киселини – 0,46%, Омега-6 масни киселини – 2,57%.

Упатства за хранење: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Да се чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува + 25⁰С