Храна за возрасни бели кучиња од мини и мали раси без житарки со јагнешко 10кг

Храна за возрасни бели кучиња од мини и мали раси без житарки со јагнешко 10кг

4.800,00 ден.
Шифра: NATURE`S PROTECTION
Достапност: На залиха
Прегледано 48 патти

Опис на производот

NATURE’S PROTECTION SUPERIOR CARE WHITE DOGS LAMB ADULT SMALL AND MINI BREEDS

Комплетна храна за домашни миленици за возрасни, мали и минијатурни кучиња од сите раси со бело крзно (телесна тежина кај возрасни 1-10 кг)

 Состав: ориз, маснотии од живина, јачмен, јагнешко месо (суво и ситно мелено), изолат на протеинска соја, хидролизат на пилешки црн дроб, масло од лосос, ленено семе, пулпа од шеќерна репка, суви јајца, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), фруктоолигосахарид (FOS), сушена брусница, масло од лисичинка, екстракт од цикорија, зелен чај, сув невен, екстракт од семки од грозје.

 Адитиви / 1 кг: додатоци во исхраната: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, витамин Ц (3a312) – 600 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3б103) – 80 mg, безводен јод калциум (3б202) – 1,7 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3б405) – 6 mg, монохидрат од манган сулфат (3б503) – 25 mg, монохидрат на цинк сулфат (3б605) – 145 mg, натриум селенит (3b801) – 0,25 mg, таурин (3a370) – 1200 mg, DL-метионин, технички чист (3c301) – 2,5 g. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, екстракти од токоферол од растителни масла (1б306 (i)).

Аналитички состојки: суров протеин – 21%, сурови масла и маснотии – 18%, суров пепел – 6,2%, сурови влакна – 1,5%, калциум – 0,9%, фосфор – 0,8%, калиум – 0 , 6%, натриум – 0,4%, омега-3 масни киселини – 0,56%, омега-6 масни киселини – 2,11%.

Упатства за хранење: храната послужете ја сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Да се чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува + 25⁰С