Храна за возрасни бели кучиња од мини и мали раси без житарки со бела риба и ракчиња 10кг

Храна за возрасни бели кучиња од мини и мали раси без житарки со бела риба и ракчиња 10кг

4.800,00 ден.
Шифра: NATURE`S PROTECTION
Достапност: На залиха
Прегледано 35 патти

Опис на производот

NATURE’S PROTECTION SUPERIOR CARE WHITE DOGS GRAIN FREE WHITE FISH ADULT SMALL AND MINI BREEDS

Комплетна храна за домашни миленици без житарки за возрасни, мали и минијатурни кучиња
(телесна тежина кај возрасни 1-10 кг)

 Состав: бела риба 41% (исушена и ситно мелена), сушена пулпа од компир, сладок компир, грашок, маснотии од живина, брашно од крил (мин. 4%), пулпа од шеќерна репка, масло од лосос, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), леќа, фрукто-олигосахарид (FOS), екстракт од јука, зелен чај, сушен невен (извор на лутеин).

 Адитиви / 1 кг: додатоци во исхраната: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 1 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, калциум јоден безводен (3b202) – 1,5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3б605) – 115 mg, натриум селенит (3б801) – 0,1 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, екстракти од токоферол од растителни масла (1б306 (i)).

 Аналитички состојки: суров протеин – 24%, сурово масло и маснотии – 13%, суров пепел – 9,5%, сурови влакна – 4%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,6%, натриум – 0,4%, омега -3 масни киселини – 0,64%, омега-6 масни киселини – 2,78%.

Упатства за хранење: храната послужете ја сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Да се чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува + 25⁰С