Храна за јуниор кучиња со црвено и кафено крзно од мали раси без житарки со лосос и ракчиња 1,5кг

Храна за јуниор кучиња со црвено и кафено крзно од мали раси без житарки со лосос и ракчиња 1,5кг

890,00 ден.
Шифра: NATURE`S PROTECTION
Достапност: На залиха
Прегледано 37 патти

Опис на производот

Nature’s Protection Superior Care Red Coat Grain Free Salmon Junior 

Состав:

лосос 44 % (сушен и ситно измелен), пулпа од сушен компир, грашок, сладок компир, живинска маст, крил оброк (4%), пулпа од шеќерна репка, масло од лосос, монокалциум фосфат, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), ленено семе , фруктоолигосахариди (FOS), екстракт од јука, сушени од брусница, сушен невен (извор на лутеин).

Адитиви/1 kg:

нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671)* – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 1 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, калциум јодат безводен (3b202) – 1,5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b2503 -) , цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg, натриум селенит (3b801) – 0,1 mg, L-тирозин (3c401) – 500 mg, L-цистин (3c391) – 1 g, L-триптофан (3c440) – 5 mg.

Технолошки адитиви:

екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

Аналитички состојки:

сурови протеини – 27 %, сурови влакна – 3 %, сурова маст – 17 %, суров пепел – 8,5 %, калциум – 1,5 %, фосфор – 1,2 %, калиум – 0,6 %, натриум – 0,5 %, омега-3 масни киселини – 0,82 %, омега-6 масни киселини – 2,48 %.