Стартер храна за папи бели кучиња од сите раси без житарки со лосос ракчиња 1,5кг

Стартер храна за папи бели кучиња од сите раси без житарки со лосос ракчиња 1,5кг

890,00 ден.
Шифра: NATURE`S PROTECTION
Достапност: На залиха
Прегледано 56 патти

Опис на производот

NATURE’S PROTECTION SUPERIOR CARE WHITE DOGS GRAIN FREE SALMON ADULT SMALL AND MINI BREEDS

Комплетна храна за домашни миленици без житарки за возрасни, мали и минијатурни кучиња
(телесна тежина кај возрасни 1-10 кг)

Состав: лосос 40% (сушен и ситно мелен), пулпа од сушен компир, сладок компир, живинарска маст, грашок, каша од шеќерна репка, масло од лосос, дикалциум фосфат, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), ленено семе, тапиока, фрукто-олигосахариди ( ФОС), екстракт од јука, зелен чај, сушени брусница, сушен невен (извор на лутеин).

Адитиви/1 kg: нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 0 ,1 mg, ниацин (3a314) – 35 mg, витамин Б6 (3a831) – 3 mg, витамин Б1 (3a821) – 3 mg, витамин Б12 – 0,05 μg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg , калциум јодат безводен (3b202) – 1,5 mg, бакар(II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 110 mg натриум селенит (3b605) – 110 mg, ) – 0,1 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i))

Аналитички состојки: сурови протеини – 25%, сурови влакна – 3,5%, сурова маст – 15%, сурова пепел – 9,5%, калциум – 1,5%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,6 %, натриум – 0,4%, омега-3 масни киселини – 0,50%, омега-6 масни киселини – 2,62%.

Упатства за хранење: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Да се чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува + 25⁰С