Храна за возрасни бели кучиња од мали раси со осетлива кожа (крзно) и стомак со јагнешко 1,5кг

Храна за возрасни бели кучиња од мали раси со осетлива кожа (крзно) и стомак со јагнешко 1,5кг

890,00 ден.
Шифра: NATURE`S PROTECTION
Достапност: На залиха
Прегледано 31 патти

Опис на производот

Nature’s Protection Superior Care Sensitive Skin and Stomach Complete Dry Dog Food with Lamb For Adult All breeds Dog

ХРАНА ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА И СТОМАК

Главен извор на протеини е висококвалитетното јагнешко месо за лесно варење.
КОКОСВО МАСЛО:

100% чисто кокосово масло главно се состои од лауринска киселина, која се карактеризира како антимикробен, антибактериски и антивирусен елемент.

ЗДРАВА КОЖА И КРЗНО

Производот содржи свежо подготвени ракчиња и масло од атлански лосос богато со омега-3 и омега-6 масни киселини за здрава кожа и за сјај на крзното.

ИМУНОЛОШКА ЗАШТИТА

Есенцијалните масни киселини го зајакнуваат имунолошкиот систем, одржуваат правилна функција на мозокот и кардиоваскуларниот систем, а ги намалуваат и воспалителните процеси.
Комплетна, одлична вкусна храна за кучиња, создадена од прецизно избрани состојки со највисок квалитет, обработена на професионален начин резултира со високо сварлив производ.

Аналитички состав:

Јагнешко месо 38% (сушено и ситно мелено), ориз, јачмен, живинарска маст, протеин од компир, пулпа од сушен компир, пулпа од шеќерна репка, грашок, ленено семе, пивски квасец, кокосово масло (1%), екстракт од цикорија, маннано-олигосахариди (MOS), екстракт од јука, квасци (бета-глукани), глукозамин (250 mg/kg), сушен невен, хондроитин сулфат (100 mg/kg).